Damacana – Pet – Bardak Su

Neden Polat Galle Su?

Polat Galle Su, Aydın Bozdoğan Dağlarında doğup Milas, Yalıkavak, İslamhaneleri ve son olarak Kos açıklarında yeraltından denize kavuşan kaynak suyudur. Değerli bir kaynak suyu olup hiçbir kimyasal işlemden geçmeden tüm doğallığıyla dokum yapılmaktadır. Suyun orjinal sertliği 1F olup Ph’ı 8.0’dır.

Yüksek PH Düşük Sertlik

Türk standartlarına göre içme sularındaki pH değeri 4.5 -9.5 arasında olmalıdır. Düşük pH’lı sular korozif oldukları ve bu özellikleri ile bir takım metalleri çözebildikleri için içilmemesi gereken sulardır. Yüksek pH’lı sular özellikle mide rahatsızlığı olanlara ve diyet yapanlara tavsiye edilmektedir. Vücutta tüm metabolik işlemler dengeli bir pH’a bağlı olduğundan, “bazik” olan, yani pH’sı 7’den büyük olan suların tüketilmesi sağlığa yararlıdır.

Ozonla Damacana Temizliği

Ozon gazı, en kuvvetli hijyen kimyasalı olan klordan bile 30 kat daha kuvvetlidir. Su fabrikalarının büyük bir kısmında damacana içi temizliği kimyasallar ve şampuanlarla yapılmaktayken, bizim tesisimizde buna ek olarak damacanaların son durulamasında da ozon gazı kullanılmaktadır. Ozon yani O3 gazı fabrikamızda, elektroliz yöntemiyle havadaki oksijenden elde edilmektedir.

Son Teknoloji

Fabrikamızda dolumlarımız el değmeden, son model dolum makinaları ile yapılmaktadır. Damacanalar önce dış yıkamadan geçirilir ve sırasıyla 70 derecelik sıcak suda kimyasallar ve şampuanlarla yıkanır ve ozonlu suyla durulanır. Bu aşamada kullanılan ozon, sağlığa zararlı değildir ve uçucudur. Damacanalara dolum yapıldıktan sonra ki aşamalarda damacana kapakları takılır, emniyet bandı sarılır ve tarih atılarak satışa hazır hale gelir.

Günlük Analiz Kontrol

Suyun kalitesi ve hijyenik olması, su tüketimi açısından çok önemlidir. Tüketiciye sağlıklı ve güvenilir suyu sağlayabilmek için günlük analizler yapılır.

Fabrikamız her ay düzenli olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından denetlenir ve suyumuz Muğla Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda analiz edilir. Buna ek olarak yıl içerisinde periodik olarak İzmir Halk Sağlığı Laboratuvarı’na numune gönderimi yapılır. Alınan numunelerde pH, iletkenlik, toplam bakteri, e.coli, koliform ve kimyasal (amonyum, nitrat, nitrik) analizleri yapılmaktadır.

Uygun Fiyat

Fabrikamızın Bodrum’da olması nedeniyle nakliye avantajı ve düşük kar marjıyla birlikte oluşan düşük piyasa fiyatı önemli bir avantajdır.Bu sebeple uzak yerlerden gelen rakip sulardan daha uygun bir fiyata sahiptir.

Polat Güvencesi

Polat Galle Damacana Su Fabrikası Polat Şirketler Grubu’na aittir. Bu grubun Yönetim Kurulu Başkanı olan Alptekin Polat’ın faaliyet alanı müteahhitlik, akaryakıt ve su sektörleridir. Alptekin Polat, Polat Holding’in sahipleri İbrahim Polat ve Adnan Polat’ın yeğenidir ve 25 senedir Bodrum’da yaşamaktadır.

Share
Call Now Button
× .