Hakkımızda

Biz Kimiz"Önel Gıda"

2008 yılında Muhittin ÖNEL ve Hasan Basri ÖNEL kardeşler tarafından Bodrum/Muğla’da kuruldu. İlk etapta, yerel bir firmanın damacana su, bölge bayiliğiyle başlamış olduğumuz ticaret hayatımızda; 2016 yılında ÖNEL EUROMOS markası adı altında dedelerimizden süregelen asıl işimiz olan zeytin ve bal üretim-pazarlama sektöründe kurumsallaşmaya gidilmiştir.

Bizler Muğla ili Milas ilçesinde dünyaya geldik. Gözümüzü dünyaya açtığımızdan bu yana zeytin ve arıcılık hayatımızın bir parçası oldu. Zeytin ölümsüzlüğü simgelemektedir. Bal ise bilgeliğin ve yaratıcılığın kaynağı olarak mitolojide ve kutsal kitaplarda yer almaktadır. Zeytin ağacı binlerce yıl yaşayabilen, gövdesi son derece dayanıklı bir bitkidir. Çürüyüp ölse bile dibinden sürgün vererek yeniden dirilir. Bu yüzden zeytin ağacı ölümsüzdür, hayat ağacıdır. Bu açıdan her gün gördüğümüz bir zeytin ağacı insanlık kadar eski olabilir. Bizim zeytinliklerimizdeki bu ölümsüz ağaçları dedelerimiz dikmiştir. Onlar şu an hayatta olmasa da arkalarında hep kendilerini hatırlatacak olan zeytinliklerini bıraktılar. Bize bıraktıkları sadece bu ağaçlar değildi, bu ağaçlar hakkında edindikleri uçsuz bucaksız tecrübeler de vardı. Bizler de edindiğimiz bu tecrübelerle içinde bulunduğumuz ticari faaliyetlerin vermiş olduğu öz güvenle kendi markamızı yarattık ve “Pazarda biz de varız!” dedik. Coğrafi konumumuz itibariyle zeytin ve çam ağaçlarının yoğun olduğu ilimizde dünyanın en kaliteli zeytinleri, yağları ve çam balları üretilmektedir. Bizlerin de amacı; bu doğal lezzetleri, hiçbir kimyasal ilaç müdahil etmeyerek, sağlığa uygun bir şekilde üretimini ve paketlemesini yaparak, siz değerli müşterilerimizle buluşturmaktır.

 • null

  Misyonumuz

  İnsana değer veren, kalite, güvenlik ve estetiği olmazsa olmaz olarak gören yapımız bu unsuru MİSYONUMUZ olarak benimsemiştir.

 • null

  Vizyonumuz

  Her geçen gün artarak büyüyen teknolojik sistemleri yakından takip ederek, gerek müşterilerine gerekse çalışanlarına hak ettikleri değeri arttırarak sunmayı VİZYONUMUZ olarak benimsemiştir.

Önel Euromos

Çevre bizim için önemlidir

Faaliyet gösterdiğimiz her çalışma ortamında çevreyi sürekli iyileştirme ve sürdürülebilir kalkınma kapsamında korumayı hedefleyerek, geri kazanım olanağı olan çevre dostu malzemeleri kullanmayı ve bunların geri kazanımını sağlayacak araştırma, iyileştirme ve uygulamaları yürütmeyi, eğitim ve iletişim ile alt iş verenlerimiz de dahil tüm çalışanlarımız da çevre bilinci oluşturmayı bir sosyal sorumluluk olarak bilmekte ve uygulamaktayız. Kurulduğu günden bugüne devamlı kendini yenileyen ÖNEL GIDA siz sevgili tüketici dostlarımızla beraber hep ileri adımlar atacak kalitesinden asla taviz vermeyecektir. Saygılarımızla…

 • null
  Kalite yönetim sistemini uygulama
 • null
  Sistemin etkinliğini gözden geçirme ölçme ve sistemin gelişmesi için kaynak sağlama
 • null
  Yasalara, mevzuat şartlarına, tüketicinin bilinçlenmesine, insan ve çevreye değer verme
 • null
  İnsan kaynaklarını eğitimlerle destekleyerek sürekli geliştirme
Share
Call Now Button
× .